Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu (TÜSF) Başkanı Prof. Dr. Mehmet Günay, yayımladığı mesajla 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı kutladı.
Başkan Günay’ın mesajı şu şekilde:
“104 yıl önce bugün Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün önderliğinde Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin açılması ülkemizin tarihi için çok önemli bir dönüm noktası oldu. Bu tarih aynı zamanda; Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün dünya çocukları arasında bağları geliştirmek amacıyla 'Çocuk Bayramı' olarak da taçlandırılan bir gündür.
Milletimiz ve tüm çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı kutluyor; başta Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm şehit ve gazilerimizi saygı ve minnetle anıyorum.”
Prof. Dr. Mehmet Günay
Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu Başkanı
![](https://static.wixstatic.com/media/f13083_d2abdbb8377f41e097effdbd61fc3083~mv2.jpeg/v1/fill/w_147,h_147,al_c,q_80,usm_0.66_1.00_0.01,blur_2,enc_auto/f13083_d2abdbb8377f41e097effdbd61fc3083~mv2.jpeg)