Macaristan’ın Debrecen ve Miskolc şehirlerinin ev sahipliğinde düzenlenen Avrupa Üniversiteler Oyunları karate branşında İstanbul Aydın Üniversitesi’nden sporcularımız toplamda 8 madalya kazandı.
Organizasyonda karate branşında Kata Erkek Takımı ve Kumite Erkek Takımı altın madalyanın sahibi oldu. Bu branşta ayrıca; 50 kiloda Dicle Beyazıt ile 55 kiloda Gülşah Uyumaz da Avrupa şampiyonluğu sevinci yaşadı.
Kumite Kadın Takımının Avrupa ikincisi olarak gümüş madalyaya ulaştığı organizasyonda; Kata Ferdi kategorisinde Kutluhan Duran, 84 kiloda Kadir Furkan Genç ve 50 kiloda da Müşerref Özdemir üçüncü olarak ülkemize bronz madalya kazandırdı.
![](https://static.wixstatic.com/media/f13083_7640d33593c5410089ef8b2db50f5a14~mv2.jpg/v1/fill/w_147,h_110,al_c,q_80,usm_0.66_1.00_0.01,blur_2,enc_auto/f13083_7640d33593c5410089ef8b2db50f5a14~mv2.jpg)