Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi’nin (TMOK) dünya çapında ses getiren ve CIFP (Dünya Fair Play Konseyi) tarafından Şeref Diploması ile onurlandırılan Fair Play Üniversiteler Kervanı “İyiye, doğruya, güzele” sloganı ile Fair Play kavramını ve ruhunu ülke genelinde yaygınlaştırmayı amaçlıyor. Bu kapsamda üniversitelerin Spor Bilimleri Fakülteleri, Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokullarında gerçekleştirilecek etkinliklerle, Fair Play’in geleceğin spor insanlarına benimsetilmesi ve onların vasıtasıyla ülke sporuna katkıda bulunulması hedefleniyor.
Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi Fair Play Komisyonu 2017 yılı programını Olimpiyatevi’nde düzenlenen basın toplantısı ile açıkladı. Fair Play Üniversiteler Kervanı 2017 yılındaki ilk etkinliğini 16 Mart Perşembe günü Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu’nda gerçekleştirecek. Komisyon Başkanı Murat Faruk Özbay ve üyelerden Erdoğan Arıpınar, Doç. Dr. Bilge Donuk, Teoman Güray, Haldun Domaç, Remzi Yılmaz, Semra Demirer, Avni Erboy ve Sevim Güllü’nün katıldığı toplantıda, 2017 programı çerçevesinde yıl sonuna kadar ziyaret edilecek üniversiteler şöyle açıklandı:
 
Aydın Adnan Menderes Üniversitesi BESYO (16 Mart)
Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi BESYO (29 Mart)
Adıyaman Üniversitesi BESYO (12 Nisan)
Kütahya Dumlupınar Üniversitesi BESYO (27 Nisan)
Erzincan Üniversitesi BESYO (4 Mayıs)
Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi BESYO
Sinop Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi 
Yozgat Bozok Üniversitesi BESYO
Trabzon Karadeniz Teknik Üniversitesi BESYO
Rize Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi BESYO
Mersin Üniversitesi BESYO
Sakarya Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi


TMOK Fair Play Kervanı’nın Aydın Adnan Menderes Üniversitesi’nde gerçekleştireceği 2017 yılının ilk konferansında, Fair-Play Komisyonu üyeleri ile birlikte, Olimpiyat dördüncüsü Milli Atlet İsmail Akçay da yer alacak. Üniversitede etkinlik kapsamında Dünya Fair Play Karikatür Sergisi açılacak. Sergi fuayesinde Fair Play Kervanı’nın sponsorlarından Türkiye Üniversiteler Spor Federasyonu ve Hacıbekir stantları da yer alacak. Ayrıca, Fair-Play’i anlatan kitap ve broşür gibi basılı materyaller öğrencilere dağıtılacak.