Bakanlığımız Tarafından Şampiyonlara Sözleşmeli Personel Müjdesi 

Olimpiyat, paralimpik ya da deaflimpik oyunları ile Dünya ve Avrupa şampiyonalarında ilk 3'e giren milli sporcular, sınav şartı aranmaksızın spor uzmanı ya da antrenör unvanlı sözleşmeli personel olabilecekler.

Sözleşmeli personel çalıştırılmasına ilişkin esaslarda değişiklik yapılmasına ilişkin Cumhurbaşkanlığı kararı, Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Karara göre, olimpiyat, paralimpik ya da deaflimpik oyunları ile dünya ve Avrupa şampiyonalarında ilk 3 dereceye girenler, sınav şartı aranmaksızın spor uzmanı ya da antrenör unvanlı sözleşmeli personel olabilecek. Olimpiyat, paralimpik ya da deaflimpik oyunlarında yer alan spor branşlarında en az 15 kez milli formayı giyenler ya da son 5 yıl içinde en az 7 defa uluslararası yarışmalarda milli takım antrenörü olarak fiilen görev yapanlar da sözleşmeli personel olarak atanabilecek.

... detay
 
02 Ocak 2020 Perşembe 10:49:00

Halk Dansları Yarışmalarının Tarihi ve Yeri Belli Oldu 

​​Üniversiteler Halk Dansları Yarışmaları ve Halk Müziği (Solo Ses) Yarışmalarının yer ve tarihleri belli oldu.11-15 Nisan 2020 Tarihleri arasında Klasman Ligi, 13-16 Nisan 2020 tarihleri arasında ise Süperlig ve Halk Müziği Solo Ses Yarışmaları Hatay Mustafa Kemal Üniversitesinde yapılacaktır.

Yarışmalara katılım; 1 Ocak 2020 tarihinden itibaren extranet üzerinden Halk Dansları Katılım linkinden 30 Mart 2020 tarihine kadar extranet yetkilileri tarafından yapılacaktır.

Yarışma esasları, formlar, program ve konaklama yapılacak oteller ile ilgili bilgiler 20 Ocak 2020 tarihinde ilan edilecektir.

Türk Halk Müziği Yarışmaları 2020 yılında Solo Ses Kategorisinde düzenlenecek olup diğer kategoriler yapılmayacaktır. Solo Ses Yarışmaları Süperlig Yarışmaları ile birlikte yapılacaktır. Solo Ses Yarışmasına katılım süperlige katılacak üniversitelerle sınırlandırılmıştır. Solistlere eşlik edecek sazlar Federasyonumuz tarafından sağlanacak olup üniversiteler enstrümanlar için herhangi bir ücret ödemeyecektir. Ayrıntılı bilgi 20 Ocak 2020 tarihinde Yarışma Esaslarında ilan edilecektir.

Yarışma Duyurusu için tıklayınız         Konaklama Bilgileri

... detay
 
01 Ocak 2020 Çarşamba 12:00:00 Categories: EXTRANET

Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Rektörüne Ziyaret Gerçekleştirildi. 

2020 yılında Koç Spor Fest Kapsamında Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Kampüsünde gerçekleştirilmesi planlanan faaliyetler ile ilgili görüşmelerde bulunmak üzere, Federasyonumuz Asbaşkanı Prof.Dr. Mehmet GÜNAY, Genel Sekreter Erdoğan ÇELEBİ ile Sportsnet ve Koç Holding yetkilileri ile Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Rektörü Sayın Prof.Dr. Osman Selçuk ALDEMİR'e ziyaret gerçekleştirildi. 

... detay
 
31 Aralık 2019 Salı 15:55:00

Dokuz Eylül Üniversitesi Rektörüne Nezaket Ziyareti  

26 Aralık 2019 tarihinde; Federasyonumuz Başkanı Prof.Dr. Kemal TAMER, Asbaşkanlar Prof.Dr. Atilla PULUR, Prof.Dr. Mehmet GÜNAY, Genel Sekreter Erdoğan ÇELEBİ ve Dokuz Eylül Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Mehmet GÜÇLÜ ile birlikte,  Dokuz Eylül Üniversitesi Rektörü Sayın Prof.Dr. Nükhet HOTAR'a nezaket ziyeretinde bulunuldu.  Sayın HOTAR'â misafirperverliklerinden dolayı teşekkürlerimizi sunarız.

... detay
 
31 Aralık 2019 Salı 15:37:00

Sporcu Sağlık Raporu İçin Sevk Alınması Gerekmektedir. 

Sağlık Bakanlığı Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü "Sağlık Raporları Usul ve Esasları Hakkında Yönerge" gereği Spor Federasyonlarının faaliyetlerine katılmak üzere "Sporcu Lisansı" alacak kişilerin Gençlik ve Spor Bakanlığına bağlı birimlerden sevk almaları gerekmektedir. Söz konusu sevk işlemi E-Devlet Kapısı üzerinden yapılabileceği gibi, Gençlik ve Spor İl ve İlçe Müdürlükleri tarafından Bakanlığımız "Spor Bilgi Sistemi" üzerinden de yapılabilecektir. Sporcu Lisansı için alınacak sağlık raporları, Bakanlığımız Spor Bilgi Sistemi  ekranından elektronik olarak görüntülenecektir.

Sağlık Raporları Usul ve Esasları Hakkında Yönerge          Sevk İşlem Süreci

... detay
 
10 Aralık 2019 Salı 11:16:00 Categories: EXTRANET

Rektör Ziyaretleri Devam Ediyor 

Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Rektörü Sayın Prof.Dr. Mustafa ALİŞARLI'ya makamında ziyaret gerçekleştirildi.  Federasyonumuz Başkanı Prof.Dr. Kemal TAMER, Koç Holding ve Sportsnet Yetkililerinin katıldığı toplantıda Koç Spor Fest kapsamında yapılması planlanan faaliyetler ile ilgili görüşmelerde bulunuldu.

... detay
 
09 Aralık 2019 Pazartesi 15:59:00

Trakya Üniversitesi Rektörüne Ziyaret 

2020 yılı Koç Spor Fest organizasyonları ile ilgili Federasyonumuz Yönetim Kurulu Üyesi Müslüm GÜLHAN, Koç Grubu ve Sportsnet  yetkilileri ile birlikte, Trakya Üniversitesi Rektörü Sayın Prof.Dr. Erhan TABAKOĞLU'nu ziyaret etti. Trakya Üniversitesinde Gerçekleştirilmesi planlanan faaliyetler ile ilgili görüşmelerde bulunuldu.

... detay
 
05 Aralık 2019 Perşembe 13:54:00

Korumalı Futbol Fikstürü Belli Oldu 

2019-2020 Faaliyet programında yer alan Korumalı Futbol Süperlig ve 1. Lig Müsabakaları Fikstürü Federasyonumuz sayfası faaliyet sonuçları kısmında yayınlanmıştır. Üniversitelerimizin saha tahsislerini yaparak federasyonumuza bilgi vermeleri gerekmektedir.

Faaliyet sonuçları linki

 Saha Tahsisi Resmi Yazı        

... detay
 
05 Aralık 2019 Perşembe 12:26:00 Categories: EXTRANET

Erciyes Üniversitesi Rektörüne Ziyaret 

2020 yılı Koç Spor Fest organizasyonları ile ilgili Federasyonumuz  Asbaşkanı Prof.Dr. Mehmet GÜNAY, Genel Sekreterimiz Erdoğan ÇELEBİ, Koç Grubu ve Sportsnet  yetkilileri ile birlikte, Erciyes Üniversitesi Rektörü Sayın Prof.Dr. Mustafa ÇALIŞ'a ziyaret gerçekleştirildi.  Erciyes Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof.Dr. Murat BORLU, Genel Sekreter Murat YENİSU ve Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanı Sayın Metin AKGÖBEK 'inde yer aldığı toplantıda, gerçekleştirilmesi planlanan organizasyonların detayları görüşülmüştür.  

... detay
 
29 Kasım 2019 Cuma 10:26:00

Prof.Dr.Kemal TAMER 5. Kez FISU Yönetim Kurulu Üyeliğine seçildi 

İtalya'nın Torino Kentinde 15 Kasım'da yapılan FISU Genel Kurulunda Federasyonumuz Başkanı Prof.Dr.Kemal TAMER 77 oy alarak FISU Yönetim Kuruluna 5. kez seçilme başarısını gösterdi. Başkanımızı tebrik eder Üniversite Sporları camiasına hayırlı olmasını dileriz.

... detay
 
16 Kasım 2019 Cumartesi 19:30:00
Sayfa 1 / 2 1 2 > >>

Bakanlığımızca Gönüllülük Temalı Uluslararası Fotoğraf Yarışması Düzenlenecek 

Spor Bakanlığımızca 2019 Gönüllülük Yılı çerçevesinde Bakanlığımız ve İslam İşbirliği Teşkilatı'nın gençlik alanındaki bağlı kuruluşu İslam İşbirliği Gençlik Forumu (ICYF) arasında 11 Mart 2019 tarihinden imzalanan İşbirliği Protokolü kapsamında Türkiye Fotoğraf Sanatları Federasyonu'nun (TFSF) katkılarıyla "Gönüllülük" Temalı Uluslararası Fotoğraf Yarışması" düzenlenecektir.

 

Yarışma ödüllü olup son müracaat 29 Aralık 2019 tarihine kadar uzatılmıştır. Üniversitelerimize duyurulur.

... detay
 
29 Kasım 2019 Cuma 11:39:00

Uşak Üniversitesi Uluslararası Üniversite Spor Gününü Kutladı 

  20 Eylül Uluslararası Üniversite Spor Günü, Uşak Üniversitesi tarafından Rektör Prof.Dr. Ekrem SAVAŞ, Rektör Yardımcısı Prof.Dr. Adem DURU, Genel Sekreter İbrahim ÇALIŞ, Yeşil Pedal Bisiklet Topluluğu Danışmanı Dr. Sevgi TATAR ve Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı Spor Şube Müdürlüğünce katılımı sağlanarak gerçekleştirilmiştir.

Rektör Prof.Dr. Ekrem SAVAŞ'ın günün anlam ve önemine dair açılış konuşmasından sonra etkinlik faaliyetleri başlatılmıştır. İlk gün faaliyetleri kapsamında kampüs içerisinde  ve Karaağaç Göleti bisiklet yürüyüşü yapılmış olup, etkinliğin 2. ve son gününde personel ve öğrencilerle step aerobik ve zumba dansları yapılarak sonlandırılmıştır.
Uşak Üniversitesi Rektörü Sayın Prof.Dr. Ekrem SAVAŞ başta olmak üzere, organizasyonun gerçekleşmesinde emeği geçen akademik ve idari personele teşekkürlerimizi sunarız.
... detay
 
27 Kasım 2019 Çarşamba 09:43:00

Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi 20 Eylül'ü Kutladı 

20 Eylül Uluslararası Üniversite Spor Günü kapsamında Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi  Satranç ve Tenis Turnuvası düzenledi.

01-02 Kasım tarihlerinde Tayfur Sökmen Kampüsü merkez yemekhanede düzenlenen satranç turnuvasına 43’ü erkek 7’si kadın olmak üzere toplam 50 yarışmacı katıldı.

 

... detay
 
26 Kasım 2019 Salı 10:33:00

Üniversite Sporları Eğitim Semineri Kadir Has Üniversitesinde Gerçekleşti 

Üniversite Sporları Eğitim Semineri 4 Kasım 2019 tarihinde Kadir Has Üniversitesi evsahipliğinde yapıldı. 

Açılış konuşmasını İstanbul İl Koordinasyon Kurulu Başkanı İbrahim Erdoğdu’nun yaptığı eğitim seminerinde, ilk konuşmacı Uzman Diyetisyen Esra Işıkdemir ‘’Sporcu Beslenmesinin Önemi ve Güncel Araştırmaların Değerlendirilmesi’’ başlıklı konusunu katılımcılara aktarmıştır. Spor Psikoloğu Arda Coşkun ‘’Sporda Motivasyon ve Antrenörlerin Rolü’’ konuşması ile eğitim programında yer almıştır

... detay
 
12 Kasım 2019 Salı 14:12:00

Yeni Yüzyıl Üniversitesi 20 Eylül Spor Gününü Kutladı 

İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı  tarafından 20 Eylül Uluslararası Üniversite Spor Günü kapsamında  ‘Üniversitelinin Spor Bilinci’ konulu Panel düzenlendi. Alev Ofluoğlu Konferans Salonunda düzenlenen panele ; Akademisyen Yazar Müslüm Gülhan, Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu İstanbul İl Koordinasyon Başkanı İbrahim Erdoğdu ve Kadir Has Üniversitesi Spor Uzmanı Aysel Damar panelist olarak katıldı. Panelistler; Spor Kültürü, Oryantasyon Süreçleri, üniversitede Aidiyet Duygusu ve Profesyonel Spor hakkında öğrencilere bilgilerini aktararak merak edilen soruları yanıtladı. İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi Rektörü Sayın Prof.Dr. İ Yaşar HACISALİHOĞLU başta olmak üzere emeği geçen Üniversitenin akademik ve idari personelleri ile katılımcı öğrencilerine teşekkür ediyoruz.

... detay
 
07 Kasım 2019 Perşembe 13:17:00

Afyon Kocatepe Üniversitesi 20 Eylül Spor Gününü Kutladı 

Afyon Kocatepe Üniversitesi UNISEF Uluslararası Üniversite Spor Günü Kapsamında; Geleneksel BESYO Spor Oyunlarını Tenis, Kum Voleybolu, 3x3 Basketbol, Florbol ve Frizbi branşlarında gerçekleştirdikleri yarışmalar ile kutladılar.  Afyon Kocatepe Üniversitesi Rektörü Sayın Prof.Dr. Mehmet KARAKAŞ başta olmak üzere etkinliğin düzenlenmesinde emeği geçen akademik ve idari personeller ile etkinliğe katılan tüm öğrencilerimize teşekkürlerimizi sunarız.

... detay
 
06 Kasım 2019 Çarşamba 10:04:00

Üniversitelerin Madalya Sıralaması Belli Oldu. 

2018-2019 Eğitim ve Öğretim yılı Federasyonumuz faaliyetlerinde başarı elde eden Üniversitelerin madalya sıralamaları belirlendi.

madalya dağılımları için tıklayınız.

... detay
 
04 Kasım 2019 Pazartesi 10:17:00

TED Üniversitesi 20 Eylül Üniversite Spor Gününü Kutladı 

TED Üniversitesi Uluslararası Üniversite Spor Günü'nü Kampüs içerisinde yer alan Prof. Dr. Rüştü Yüce Spor Merkezinde Detay'da belirtilen program dahilinde  kutladı. 
 
Tüm katkılarından dolayı TED Üniversitesi  Rektörü  Prof. Dr. H. Belgin Ayvaşık  başta olmak üzere üniversitenin tüm akademik, idari personeli ile etkinliğe katılan tüm öğrencilerimize teşekkür ederiz.   
... detay
 
03 Ekim 2019 Perşembe 11:32:00

KTO Karatay Üniversitesi 20 Eylül Üniversite Spor Gününü Kutladı 

UNESCO –“Birleşmiş Milletler Eğitim, Bilim ve Kültür Kurumu” 20 Eylül tarihini “Uluslararası Üniversite Spor Günü (International Day of University Sports) olarak ilan etmiştir. 
Bu bağlamda KTO Karatay Üniversitesi spor değerlerini ve faaliyetlerini tanıtmak, sporun öğrencilerin günlük yaşamında yer almasını sağlamak amacı ile kampüs içerisinde 3x3 Basketbol Turnuvası gerçekleştirmiştir. 
Tüm katkılarından dolayı  KTO Karatay Üniversitesi  Rektörü  Prof. Dr. Bayram SADE başta olmak üzere etkinliğin düzenlenmesinde emeği geçen Sportif Faaliyetler Uzmanı Mehmet EROL ve üniversitenin tüm akademik, idari personeli ile etkinliğe katılan tüm öğrencilerimize teşekkür ederiz.  
... detay
 
02 Ekim 2019 Çarşamba 17:00:00

Üniversite Sporları Gününü Pedal Basarak Kutladılar 

İstanbul Ticaret Üniversitesi, Uluslararası Üniversite Sporları Günü’nü Haliç kıyısında düzenlenen etkinlikle, tüm dünyayla aynı anda kutladı. TİCARET’in çeşitli spor branşlarında mücadele eden lisanslı sporcuları ile düzenli spor yapmayan öğrenciler birlikte Haliç kıyısındaki bisiklet parkurunda bisiklet bindiler.

... detay
 
01 Ekim 2019 Salı 12:43:00
Sayfa 1 / 2 1 2 > >>

 


ANA SPONSOR

 

Alo 145