Üniversite Sporları Günü’nü

pedal basarak kutladılar

İstanbul Ticaret Üniversitesi, Uluslararası Üniversite Sporları Günü’nü Haliç kıyısında düzenlenen etkinlikle, tüm dünyayla aynı anda kutladı. TİCARET’in çeşitli spor branşlarında mücadele eden lisanslı sporcuları ile düzenli spor yapmayan öğrenciler birlikte Haliç kıyısındaki bisiklet parkurunda bisiklet bindiler.

ÜNİVERSİTE SPORLARI GÜNÜ

UNESCO tarafından 03-18 Kasım 2015 tarihleri arasında Paris’te gerçekleştirilen 38. Genel Konferans kapsamında yapılan Sosyal ve Beşeri Bilimler Komisyon toplantıları gündeminde özel gün ilanları adı altında alınan kararların Genel Kurulda kabul edilmesiyle; 20 Eylül günü “Uluslararası Üniversite Sporları Günü “ olarak ilan edildi.

Uluslararası Üniversite Sporları Federasyonu (FISU), 20 Eylül 2019 tarihinde dünya çapındaki üyeleriyle birlikte Uluslararası Üniversite Sporları Günü’nü (IDUS) bu yıl dördüncü kez kutladı. IDUS bu süreçte,  dünya çapında üniversite spor değerlerini ve faaliyetlerini tanıtmanın yanı sıra, tüm FISU üyelerinin ve ortaklarının sporun üniversitelerde ve öğrencilerin günlük yaşamında yer alması ve sürdürülmesi gerektiğini vurgulamak için kullanılan bir platform haline geldi.

 

 

01 Ekim 2019 Salı 12:43:00